eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Trzy, dwa, jeden, jeden, 2009 – podsumowanie 2008. roku

Huh, już kolejna cyferka tyknęła przy dacie, podwójna liczba przy odliczaniu (ze względu na sekundę przestępcz… przestępną), każdy robi jakieś rachunki sumienia, co to zrobił, czego to nie zrobił. Wyłamię się w pewien sposób i nie będę podsumowywał własnych osiągnięć/klap, a mojego kochanego „blogaska”. W sumie, można by to uznać za tautologię, ale w niektórych przypadkach są to niezależne od mojego widzimisię czynniki.

technicznie

Weblog tkwi już blisko 2.5 roku w Sieci (od końca sierpnia 2006) z właściwie jednym skinem (były przeróbki, ale tylko kosmetyczne). Przydałoby się w końcu go zmienić – jest już gotowych parę projektów, kilka na kartkach, kilka już nawet pociętych (w XHTML-u, a nie nożyczkami :P), ale jak na razie, nie mogę odnaleźć jednego konkretnego, który by mi się osobiście spodobał (a taki samopodobający się design miałem do tej pory tylko w postaci strony teamowej), każdy ma swoje mocne i słabe strony, teraz muszę to wszystko zebrać w całość (żeby nie powiedzieć do kupy ;)) i wdrożyć. Jednak na razie, brak natchnienia i po części także czasu, ale myślę, że to nadrobię. ;) To jest zadanie na przyszły rok, hehe. ;) Wiem, że parę rzeczy Was irytuje, Czytelnicy, ja o nich wszystkich rozmyślam (o Was też ;)) i zapewniam, że wszystko rozważam po parę razy, łącznie z głosami i komentarzami w ankiecie. Serdecznie zapraszam do udzielania odpowiedzi w wolnym czasie.

Planuję również jakiś lżejszy engine, który umożliwi sprawniejsze poruszanie się po weblogu oraz szybsze wczytywanie jego podstron. W tym roku nastąpiła zmiana dostawcy usług i na tej samej platformie treść jest generowana dużo szybciej.

Wiem, że trochę już mi schodzi z tymi zmianami, ale bez treści nie byłoby dziennika, a samo przygotowanie każdej notki zajmuje w porywach kilka godzin ze względu na weryfikację rozwiązań, opracowanie grafik oraz samego tekstu, który przechodzi jeszcze kilka korekt.

statystycznie

W porównaniu z założeniami, z którymi wkroczył ten weblog do sieci, to wyniki są co najmniej niż zadowalające – średnio 128 odwiedzin na dzień. Jeśli chodzi o roczne odwiedziny, to słupki pną się do góry, co mnie bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju zarówno treści jak i formy dziennika. :)

najpopularniejsze notki, to:

  1. Instalacja TinyMCE – krótki manual
  2. Instalacja i konfiguracja Apache 2.2 z PHP 5.x pod Windows XP
  3. Simlock w Siemens C75 (w x65 też powinno zadziałać)
  4. Wirtualizacja za darmo – VMWare Player
  5. Poradnik Orange/Nowego POPaka

najciekawsze keywordy

Deser, oczywiście, na koniec. ;) Wg kolejności występowania.

opisy o mnie na fotka.pl (i mutacje)
huhu, nie nieźle; ja wcale takiej notki nie pisałem :D
pokemony przez internet
to to jeszcze żyje
pokolenie xxi wieku
ano, mamy XXI wiek
soa#1
STANDARDOWA ODPOWIEDŹ ADMINISTRATORA NR 1: dziwne, u mnie wszystko działa
php by przemo
nie przyznaję się do tego, zbieżność imion jest wyłącznie przypadkowa
brak kodu puk
papa, karto SIM
szczebrzeszyn księga gości
no jest coś takiego, o Szczebrzeszynie ciut już pisałem
opisy ludzi
yyyy, to a’la pierwszy keyword?
pokemony
gdy dzieci się nudzą
to trzeba im znaleźć zajęcie ;)
1 pokojowa nagroda nobla
nie wszyscy dostali ją zasłużenie, nie wiem, kto odebrał ją jako pierwszy, przykro mi :P
fundacja schumanna
fundacja szukająca głupich. Nawet nie umieją ustawić kodowania w swoich RSS-ach. :D
tworzenie własnej domeny
Hmmm… trzeba ją najpierw (zazwyczaj) kupić.
brak kodu puk orange
wyrzuć kartę

1 komentarz

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka