eRIZ's weblog: archiwum: lipiec 2007

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

„xxx – wspieramy Cię” – język polski w IT

Kiedyś, ale to „bardzo kiedyś”, w CHIPie była przy samym końcu rubryka nazwana „Okiem tłumacza” (coś na ten deseń). Prowadziła ją ówczesna kierowniczka działu tłumaczeń IBM Polska (niestety, nie pamiętam jej nazwiska).

Do czego piję?

więcej

pcinside.pl

Tak się szczęśliwie złożyło, że ekipa PC Inside od kilku dni posiada nową domenę pcinside.pl. Oprócz adresów, nie zmieni się nic – wszystko zostaje po staremu. No, może jeszcze Karlo dołączy, ale to od niego zależy. ;]

więcej

(W)LAN party Szczebrzeszyn #2

Kilka dni temu, jak to Michno zdążył już napisać, miało miejsce drugie LAN Party PC Inside. Tym razem, cała impreza miała miejsce u Karola.

Ok, start o 10:00…

więcej

DNS Proxy pod Windows

Z racji tego, że po moich dość barwnych przygodach z dostępem do internetu, tradycją się stało, że notorycznie coś nie działa. Trafiłem na kolejnego ISP-a „powered by WiFi”. Jest dużo lepiej niźli w poprzedniej sieci, ale nie byłoby tej notki, gdyby nie pewien problem – ruch UDP@53 (czyli ukochane DNS-y) jest jakby zablokowany.

Chociaż nie jestem pewien, czy to na pewno jest coś u mnie w sieci, bo obiło mi się o uszy, że w paru innych przypadkach na (A)DSL-u w moim mieście równie dziwne rzeczy się dzieją, jeśli chodzi o DNS-y.

Summa summarum, w godzinach 14:05-23:05 (dokładnie!) jestem pozbawiony jakiejkolwiek otwierania stron poprzez odwołania domenowe domena.sdsd.asdasd.cos.sd.

Ale program, który teraz opiszę, nie jest wyłącznie dla tych, co mają problemy z DNS-ami. Jeśli chcesz zmniejszyć obciążenie łącza spowodowane ogromem połączeń do „serwerów nazw” czy zwiększyć wydajność, to Posadis jest również dla Ciebie!

więcej

Warsztat: Executor

Że tak to określę – recenzja!

Executor, to nie jest żaden kat, czy coś w tym stylu, ale programik, który z pewnością spodoba się maniakom klawiatury.

Brakuje czegoś w standardowym okienku Uruchom? :)

więcej

5 nałogów

Tak czekałem, aż kolejna sznurkowa akcja znana jako „my addictions” – 5 nałogów dotrze do mnie. W końcu dotarło i do mnie, a wytypował mnie Klisiu. Cóż, popadło, to naskrobię.

Swoją drogą, to dobrze, że mnie tknęło, abym do statystyk zajrzał. ;]

Kolejność przypadkowa. ;]

więcej

Open Source vs. „Komercha” – kolejne starcie…

Open Source jest lepsze, mogę zmieniać kod, nie muszę martwić się patentami. – to jest powód popełnienia tej notki. Dokładnie, przeprowadzona przed paroma dniami rozmowa z pewną osobą. O co się „rozchodzi”? Wszystko na siłę?

Według niektórych – tak…

więcej

SPIM – przebrała się miarka!

Wystarczyło wyłączyć „tylko dla znajomych” w GS® i już się zaczęło. Reklamówki „wyrosły” w moim komunikatorze jak grzyby po deszczu. Jakby ktoś nie wiedział, o co chodzi, to zapraszam do lektury Wikipedii, a konkretnie terminu spim.

Dlaczego się czepiam? Ile można? To samo na okrągło? Reklama tego samego bez przerwy?

Akurat napatoczyło się vsonline.pl. Celowo nie linkuję z przyczyn oczywistych.

Co jest w tym najgorsze?

więcej

Szufladka