eRIZ's weblog: archiwum: listopad 2007

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Sansa i teksty piosenek

Nieodzownym elementem mojego WinAMPa jest możliwość wyświetlania tekstów odtwarzanych piosenek. Jest to pewnego rodzaju nałóg, raczej nieuleczalny i prowadzi do tragicznych wręcz (:P) skutków.

Wtyczka, która odpowiada u mnie za przewijanie tekstów, nazywa się MiniLyrics. Jedna z IMHO lepszych, o ile nie „naj”.

Kiedyś miałem odtwarzacz typu „no-name®”, któremu wystarczało umieszczenie odpowiednio nazwanego pliku w katalogu z piosenką.

W przypadku sansy już tak gładko nie poszło…

więcej

Sansa E130 – osobliwości…

Od niedawna korzystam z odtwarzacza Sansa E130. Kilkuletni player odstrasza początkowo dużymi rozmiarami (teraz trendi jest wszystko, co małe), ale jednak posiada parę – nazwę to – unikalnych cech w tej klasie cenowej: efekty SRS WOW i obsługę kart SD (2GB wejdzie ;]).

Odtwarzacz nie jest już produkowany… Są jacyś następcy, ale jakie to konkretne modele, to mi trudno powiedzieć…

więcej

Demokracja – czy dojrzeliśmy do niej?

Do napisania tej notki popchnął mnie artykuł zamieszczony na Wirtualnej Polsce. Co ma to wspólnego z tematem moich wywodów…?

Żyjemy już po czasach tzw. „Kaczyzmu”, jak to niektórzy określają (i po ostatnich wyborach wcale nie zanosi się na to, aby się polepszyło*). Ostatnimi dniami rozmawiałem z osobami, które doskonale pamiętają epokę sprzed osiemnastu lat. Co stwierdzili? Że było lepiej. Nie mają racji? Nie sądzę…

Głównie będę opisywał przypadki z mojego „podwórka”, choć na pewno każdy będzie w stanie odnieść to do swojego środowiska.

więcej

PHP feat. MySQL: Sposób na drzewka

aktualizacja

W Sieci można natknąć się na wiele przepisów, w jakis sposób stworzyć drzewka zapisywane w DB. Niektóre mają więcej, niektóre mniej wad… Ale poszukiwałem jakiegoś w miarę uniwersalnego rozwiązania, które by najlepiej pasowało do moich potrzeb.

Założenia

Potrzebujemy drzewka kategorii. Ot, takie najprostsze, np:

  • kategoria
    • podkategoria1
    • podkategoria2
  • kategoria

więcej

Szufladka