eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

„Generacja” Gadu-Sradu

Dostałem dzisiaj w ręce szkolną gazetkę z mojej byłej szkoły, „Gemjusza”. Cóż, jak zwykle – treści „moderowane” i wypociny redaktorów. Zwykła składanka w Publisherze. Ale nie o tym… Zastanawia mnie parę rzeczy, mianowicie „!!”, „??”, „<cośtam>”. Pojawiły się one we… wspomnianej przeze mnie gazecie. Co to, do jasnej ciasnej jest?!

Kto (co) za tym stoi? A jakże inaczej! Ukochany, ojczysty komunikator zwany „Gadu-Gadu”, chociaż IMHO prawidłową nazwą powinno być „Gadu-Sradu”. Kolega Daniel w swojej akcji próbował przemówić do twórców komunikatora o jego mankamentach. Fakt, doszło do spotkania, ale uważam, że zarząd Gadu-Sradu zdecydował się na to tylko po to, żeby ludzie mieli o czym pisać i sprzedali zwykłą kiełbasę – i tak niczego nie poprawili, a cały czas trują im tyłek (choćby licencja o zewnętrzne oprogramowanie). Jednak nie to jest najgorsze – bez GG da się żyć (dla normalnych ludzi; nie, nie dla maniaków tego czegoś). Ale czy na pewno? Owi maniacy zaczynają już wszędzie wkraczać. Najgorsze jest ich wtargnięcie z brudnymi butami w nasz piękny, ojczysty język. Dlaczego? Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, do jasnej cho… choroby, co ma oznaczać „??”, „!!” czy „<cośtam>”?! O ile co do ostatniego, to nasuwa mi sie od razu na myśl skojarzenie z tagiem XML/XHTML, to co do dwóch pierwszych nie potrafię znaleźć adekwatnego skojarzenia. Ponoć to ma być odpowiednik „?” i „!”, ale w słowniku czegoś takiego nie widziałem. I jedno pytanie: „po kiego grzyba” to? Gdzieś przeczytałem, że „gady” (o, ale nazwa… :)) tłumaczą się, iż „to się fajnie kręci”. Dobra, w oryginalnym programie się kręci. W mojej Mirandzie już się nie kręcą. Ale za to na 100% już się nie będą kręcić w jakiejś gazecie!!! To jakaś paranoja! We wspomnianej przeze mnie na początku gazetce, w dziale „pozdrowienia” można przeczytać coś takiego:

Pozdrowienia dla KaRoLiNy, MiLeNy i AnKi od DoMiNiCzKi

Przytaczając słynny tekst zanim.napiszesz.prv.plaż mnie krew zalewa. Ale to nie wszystko. W niektórych tekstach redaktorów są wspomniane przeze mnie „??” i „!!”. Zostając przy temacie gazety – oficjalna szkolna gazeta i puszcza takie byki jak: zaszczyt kopną. Ups, ktoś „ł” zjadł?

Wracając jeszcze do „generacji” – dysortografia. W każdym tego słowa znaczeniu. Nie chce mi się już o tym pisać…

Już po raz kolejny: Aż ręce opadają…

12 komentarzy

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka