eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Instalacja TinyMCE – krótki manual

Masz system komentarzy na swojej stronie i nie wiesz jak ułatwić gościom formatowanie wpisów? Owszem, udostępniasz HTML, ale nie każdy wie jak go użyć? Jest BBCode, ale może ludzie są zbyt przyzwyczajeni, aby wszystko wyklikać? Jest na to remedium, mianowicie TinyMCE (i edytor w akcji). Nie trzeba wcale przerabiać istniejących skryptów – edytor sam dokleja się do każdego (albo do wybranego) pola <textarea>. Instalacja została maksymalnie uproszczona.

  1. Ściągnij TinyMCE i rozpakuj archiwum do jakiegoś katalogu na serwerze. Możesz jeszcze ściągnąć pakiety językowe. Więcej szczegółów na tematpolonizacji TinyMCE znajdziesz i u mnie.
  2. W pliku, w którym chcesz, aby uaktywnić edytor wklej kod do sekcji <head>:

Oryginalna dokumentacja jest dostępna w ściągniętym archiwum lub na stronie producenta.

26 komentarzy

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka