eRIZ's weblog: archiwum: sierpień 2007

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Akwizycja…

Nieuchronnie zbliża się rok szkolny coraz większymi krokami (zakładając głębszą analizę teorii względności czasu wg Alberta Einsteina), trzeba poczynić pewne przygotowania, pozałatwiać parę spraw, póki jest jeszcze na to czas.

Najbliższym większym miastem leżącym w pobliżu Szczebrzeszyna jest Zamość. Ok, co było do załatwienia, to załatwiłem; nawet udało mi się znaleźć przejściówkę DVI2D-SUB. ;]

więcej

Jabber we własnej domenie – uruchamiamy serwer

Jakoś uczepiłem się ostatnio Jabbera i JID stał się chyba dla mnie najważniejszym identyfikatorem. Z tego powodu, iż bardzo chciałem go mieć we własnej domenie, spróbowałem wcześniej z Google Apps, ale do pełnej funkcjonalności mu czegoś brakuje. Nie pamiętam, co konkretnie było, ale chyba coś z autoryzacją.

Więc, zabieramy się do roboty.

więcej

Miranda IM – wstęp

Nie wszyscy pewnie wiedzą, że jestem wielkim fanem Mirandy. O komunikator mi chodzi. :P Dla tych, co nie bardzo wiedzą, o co chodzi: jest to istniejący od paru lat multikomunikator dla systemów Windows licencjonowany na zasadach Open Source. Początkowo, było ciężko z pomocą techniczną, ale czas zrobił swoje – dzisiaj za Mirandą stoją rzesze użytkowników i programistów. Co zadecydowało o takim sukcesie (nie na skalę całego Świata, ale o tym zaraz)?

Moim zdaniem, największy wpływ miała na to skalowalność i…

więcej

Google for webmasters – cuda i dziwy

Po przejściu na nową domenę przystąpiłem do standardowej „procedury” dodania map za pomocą narzędzi Google dla webmasterów.

Stara śpiewka – logowanie do konta Google, dodanie strony, „weryfikacja własności witryny”…

Ups…

więcej

VMware i LAN

O tym, jak bardzo narzędzia VMware ułatwiają pracę z kilkoma systemami, nie muszę chyba tłumaczyć. Dla tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą, jest notka dotycząca instalacji VMware Playera.

Dzisiaj skupię się bardziej na temacie konfiguracji połączenia sieciowego pomiędzy systemem-gościem i hostem. Ze względu na to, iż dysponuję zainstalowanym systemem Windows XP, na nim skupię się podczas konfiguracji systemu-hosta.

więcej

Szufladka