eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Start webloga

Dzisiaj można powiedzieć wystartował mój weblog. Daty niektórych wpisów są wcześniejsze niż tego, ponieważ teksty sobie pisałem niezależnie od dostrajania WordPressa.

Jakieś dwa tygodnie temu zaprojektowałem sobie obecną skórkę. Parę przeróbek, dostosowanie do WP (zajęło najwięcej czasu), „bajer” od koloryzowania kodu i jest to, co widać.

Tylko troszkę wkurzyła mnie jedna rzecz: TinyMCE. Nie wiem, czy to ze względu na przeglądarkę (używam Opery 9 ;)) czy z uwalonego w kodzie edytorka (bo nie chciały mi działać wtyczki; ekipa WP coś tam zmodyfikowała, nie chciało mi się już wczytywać w ich przerobiony kod), ale dziwnie się zachowywał, głównie po edycji czystego kodu za pomocą jednej z opcji. Fakt, ułatwienie, ale sobie bez niego poradzę :D

Co zawiera skórka? Tak właściwie, to nic ciekawego oprócz GeSHi. Jeszcze się zobaczy, może go udostępnie komentującym :)

A co siedzi pod maską skina w aspekcie XHTML? Oczywiście, zgodnie z moją „tradycją”, mamy tu XHTML 1.1. Nie miałem początkowo koncepcji na sidebar, ale tej nocy doznałem oświecenia i jego elementy są na górnym pasku. Zrobiłem tak, aby było jak najwięcej miejsca na treść wpisów, bo zdarza się, że napisze trochę więcej i ciężko by było czytać. Dodatkowo, zastosowałem wymiary proporcjonalne, więc nie będzie problemów z wielkością strony w oknie przeglądaki – jeśli będzie za duża, zmniejsz okienko :)

Dostępność: nie powinno być z nią problemów; jest jeszcze parę rzeczy do poprawienia, ale już powinno być w miarę OK (wyłącz JavaScript i spróbuj ;P). Odnośnie dostępności dla niepełnosprawnych, to pozostało kilka drobiazgów. Będę sukcesywnie poprawiał.

IE: Górny kolaż z motywem oka zrobiłem w PNG. Wszystko OK, pod Operą i Flockiem (mod Firefoxa) piękna półprzezroczystość. Odpalam IE – ups, szare tło. Ponieważ nie cierpię IE, ale muszę się do niego dostosować, poszedłem na kompromis – zrobiłem osobny obrazek dla IE. Kombinowałem z filtrami, ale one nie pozwalają ustawić tła w konkretnej pozycji.

Cóż, chcesz zobaczyć stronę tak jak powinna wyglądać i masz IE? Zmień przeglądarkę :P

Tylko nie na Avant Browser, czy Maxthona, bo to tak naprawdę to samo. Szczegóły pod linkiem „too cool for IE” (widzą go tylko użytkownicy IE).

Swoją drogą, nie wiem czemu, ale najlepiej pracuje mi się w nocy :)

Brak komentarzy

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Szufladka