eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Warsztat: Executor

Że tak to określę – recenzja!

Executor, to nie jest żaden kat, czy coś w tym stylu, ale programik, który z pewnością spodoba się maniakom klawiatury.

Brakuje czegoś w standardowym okienku Uruchom? :)

Z życia wzięte…

Swego czasu, „zniesmaczony” brakiem jakiegoś programu, który ułatwiłby mi życie (ponieważ nie cierpię, gdy czegoś nie da się zrobić samą klawiaturą czy samą myszą; ale bez przesady – grafiki klawiaturą mazał nie będę), to napisałem sobie w ukochanym przeze mnie Delphi programik dumnie ochrzczony „QuickRunner”. Tak BTW, to w kodzie się sam nie łapię, bo tyle nawalone. :)

Ot, prezentowało się to mniej więcej tak:

Nie będę się nad tym rozpisywał, bo to tak naprawdę puszka Pandory i tylko ja wiem (albo i nie :D), jakie to coś ma fochy (a zdarzają się, zwłaszcza przy odpaleniu w WinAMPie radia) i co się pod kombinacjami kryje.

Idea

Dzisiaj, przeglądając RSS-a z Softpedii natrafiłem na freeware’owy programik zwany Executorem. Pomyślałem sobie, że kolejny marnej jakości ułatwiacz. Ale się pomyliłem, bo byłem bardzo mile zaskoczony po uruchomieniu programiku. Widać, autor musiał też „zgeeczeć” na punkcie klawiatury, bo główną siłą programu są tzw. „keywordy” – bardzo łatwo można uruchamiać zdefiniowane wcześniej programy bezpośrednio z linią poleceń ustawioną w mini-szablonach, np. ping serwer może zostać zamienione na np. ping -l 4096 -t serwer, co w rzeczywistości bardzo ułatwia pracę. O podpowiadaniu ostatnio używanych poleceń i składni skonfigurowanych keywordów nie wspomnę. Jest nawet kalkulator i sterowanie WinAMPem. Czy trzeba czegoś więcej? :)

Takie rozszerzone aliasy rodem z basha.

Sam program nie zżera aż tak wielu zasobów (coś w okolicach 8MB w RAM-ie), posiada obsługę skinów no i bardzo dużą konfigurowalność:

To, co tygrysy lubią najbardziej

Konfiguracja

IMHO najważniejsze opcje:

  • Steal Win+R hotkey

    Najbardziej diabelska i przydatna opcja. Nie będzie wymagało zmiany większości przyzwyczajeń. ;]

  • Zwiększ program priority

    Paradoksalnie, nie utrudni pracy, a przyspieszy działanie programu. Przecież stanie spoczynku nic się nie dzieje, tylko po naciśnięciu kombinacji przypisanej do programu priorytet jest podbijany do ustawionego w opcjach.

Reszta opcji już wedle uznania. Ci – co lubią grzebać – będą usatysfakcjonowani.

Keywordy

Właściwie, to przechodzimy do meritum programu. Na dzień dobry, dostajemy gotowy zestaw wybranych przez autora kombinacji. Można od tego zacząć, ale dodawać swoje też warto.

Co warto wiedzieć? Program, oprócz samego parametru, oferuje kilka zmiennych, które są wyjaśnione na stronie programu.

Sam program umożliwia również tworzenie prostych skryptów uruchamiających – kluczem jest separator ||, którego użycie również jest opisane w pomocy.

Program wielce użyteczny, polecam!

Brak komentarzy

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka