eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

„Nowy” Chip

Od kilku lat regularnię czytuje magazyn komputerowy „Chip”. Jakiś czas temu wyczytałem, że wydawca podjął decyzję o przeniesieniu redakcji z Wrocławia do Warszawy. Nie wiem konkretnie czym to było podyktowane, ale jeśli nie wiadomo o co chodzi, to najpewniej o kasę. Redakcja mieści się teraz kilkaset kilometrów od poprzedniej jej siedziby. Spowodowało to, że wielu redaktorów (łącznie z weteranami, takimi jak Adam Chabiński czy Piotr Kubiszewski) zakończyło swoją przygodę z moją ukochaną gazetką, czy mogłbym to nazwać – podręcznikiem IT. Teraz w większości dają przetłumaczone artykuły z niemieckiej wersji, w dodatku z licznymi literówkami.

Przepraszam ja bardzo, ale czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć po jakiego czorta przez tyle lat ChipLab był unowocześniany? Po co było ISO? Wszystko poszło się… no właśnie, wiadomo co. Patrzę na najnowszy numer i co? Zmieniona również została szata graficzna. IMHO jest ona beznadziejna. Czytelność układu i zamieszczonych w nim tekstów drastycznie spadła. Zdarzyło mi się pomylić kilka diagramów z reklamami, co do tej pory mi się jeszcze nie zdarzyło. Zawsze można było się położyć na boku i czytać aktualności tylko na kartkach po lewej stronie (bo po prawej zawsze były reklamówki ;P).

No i ten klimat… Już go tu nie ma. Zostały już tylko suche kartki papieru, bez duszy w nich zawartej. Ech, źle sie dzieję… Tyle dobrego, że spotkało mnie szczęście czytania Chipów starej daty, z czego się okropnie cieszę.

2 komentarze

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka