eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Polonizacja TinyMCE krok po kroku

Pisałem już o instalacji TinyMCE na własnej stronie. Na dzień dobry, jest on tylko w języku angielskim, co w wielu przypadkach utrudnia pracę (oczywiście ci, dla których (X)HTML, to bułka z masłem – więc raczej nie ;)). W odpowiedzi na pytania niektórych osób powstała ta notka.

Najpierw musimy sobie przygotować paczkę do instalacji.

Najpierw udajemy się na stronę z tłumaczeniami. Naszym oczom ukaże się lista z dostępnymi wersjami językowymi:

Wybór języka

Wybieramy interesujące nas języki (kilka wybieramy z klawiszem CTRL). Dla naszych potrzeb, wystarczy tylko polski (pl). Ewentualnie zmieńmy format na gzip i klik na download.

Po ściągnięciu paczki, otwieramy sobie katalog z zainstalowanym TinyMCE np. w Total Commanderze. Następnie rozpakowywujemy ściągnięte archiwum z tłumaczeniem (tłumaczeniami; albo – jak to niektórzy nazywają – lokalizacjami). Następnie, przechodzimy do katalogu tinymce/jscripts/tiny_mce (gdzie / jest odniesieniem do głównego katalogu archiwum). Kopiujemy zawartość do folderu z TinyMCE. Teraz czeka nas mała zmiana w konfiguracji. Posłużę się przykładem.

Meritum polega na zmianie/dopisaniu do kodu inicjującego edytor wartości language wskazującej na konkretny język. Wygląda to mniej więcej tak:

  1. span class="co1">//...
  2.         language : "pl" //wystarczy tylko tyle; jeśli mamy dalej jakieś wartości, to dostawmy na końcu przecinek
  3.         //...
  4. });

That’s all, folks. Mamy TinyMCE po polsku. ;)

5 komentarzy

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Szufladka