eRIZ's weblog: archiwum: luty 2007

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Wirtualizacja za darmo – VMWare Player

Jakiś czas temu VMWare wypuścił za free Playera. Jest to okrojona wersja VMWare Workstation. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ pozostawiono główną funkcję programu – emulowanie komputera. Z założenia, program miał służyć do uruchamiania gotowych obrazów z systemami dostarczanymi przez firmy trzecie. Samo VMWare udostępnia kilkaset prekonfigurowanych i gotowych do ściągnięcia obrazów.

W rzeczywistości, chyba jedyną różnicą pomiędzy wersją Desktop a Player jest brak możliwości tworzenia i zarządzania obrazami w tym drugim.

Ja pokażę, w jaki sposób samemu utworzyć plik VMX i wykonać inne niezbędne rzeczy w celu uruchomienia własnej maszyny na komputerze pracującym pod kontrolą Windows.

więcej

Bash – pokémony przejmują władzę nad światem

Strona basha zmieniła swoje oblicze… :S

Doszliśmy z Michnem do pewnych wniosków:

<eRiZ> ZBESZCZESCILI BASHA!!!
<eRiZ> zobacz sobie glowna strone!!!
<Michno> o kur…
<Michno> włam?
<eRiZ> nie wiem :S
<eRiZ> kaczki?
<Michno> :D
<Michno> tragadia :(
<eRiZ> gorzej, pokémony obejmuja wladze nad swiatem
<eRiZ> binky i mozg juz nie wystarczyli :'(
<Michno> i tym sposobem amanda99 doszła do władzy nad bashem

net2ftp: Problemy z JUpload w Operze

Korzystam od dłuższego czasu z klienta webftp net2ftp. Owszem, mógłbym wszystko posyłać FTP-em, ale ze względu na idiotycznego ISP-a, który twierdzi, że Internet = port 80, to jestem zmuszony przepychać wszystkie pliki przez przeglądarkę. Ze względu na to, że stabilność wysyłania w ten sposób jest tragiczna, to muszę rozwiązywać problem w inny sposób. Do tej pory, najlepszym rozwiązaniem jest dodawany do net2ftp aplet JUpload. I wszystko by było OK, gdyby działało pięknie pod Operą. Ale tak nie było. Natomiast, we Flocku wszystko działało… Tak nie mogło być, w mojej ulubionej przeglądarce ma działać wszystko. :D

Po kilku minutach gapienia się w konsolę Javy, wysnuciu wniosków, opracowałem działające rozwiązanie.

więcej

Szufladka