eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Vista

Najbardziej rozbawiło mnie kasowanie skrótów z pulpitu w becie Visty i w ogóle sama Vista. Na blogu urzenia.net znalazłem wpis z rozwinięciem nazwy nowego „czegoś” z Microsoftu, gdyby owa nazwa była akronimem. Do tej pory MS był (i jest) na bakier z bezpieczeństwem w swoich systemach. Skoro projektanci systemów nie mogą sobie poradzić z jego poprawą, to najprościej umyć ręce i zostawić wszystko na głowie użytkownika. Do tej pory potwierdzało się raz, no góra dwa w Oknach. Ale żeby teraz siedem?

Tak w ogóle, to jakieś wielkie halo się porobiło wokół Visty. Najpierw miał być Longhorn, teraz Vista. Dobra, XP od początku przecież nie nazywał się XP; pomińmy to. Który to już rok pracują nad nią (albo i nim; kto to tam wie)? Może i teraz byśmy mieli Vistę, gdyby nie fakt, że parę lat temu trzeba było w pośpiechu stworzyć service packa 2. Nie było komu, to przenieśli developerów Visty, to sztabu SP2. Na czym się skończyło? Na tym, że Vista będzie tylko nakładką graficzną na kernela XP (reasumuję). Dodali parę bajerów wizualnych (ale zawsze będą daleko – możliwości XGL-a będą do wykorzystania w Oknach tylko w marzeniach jeszcze przez dłuugi czas), kilka kreatorów i tyle. A gdzie „rewolucyjny” WinFS? Jeszcze afera z przyspieszeniem sprzętowym w kartach dźwiękowych (ponoć to ze względów bezpieczeństwa), niedawna wpadka na prezentacji rozpoznawania mowy… Czym jeszcze nas zaskoczy?

2 komentarze

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka