eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

SimPlus (głównie o roamingu)

Na początku wkurzyli mnie tym, że trzeba było ręcznie włączyć roaming (w Orange – włącz i zapomnij).

Miałem dzisiaj okazję, by złapać polski zasięg plusa. OK, powysyłałem kilka esów. Po jakimś czasie przychodzi wiadomość, że połączenia wychodzące zablokowane. Co jest u diaska?! Okazało się, że aby skorzystać z „normalnych” stawek w macierzystej sieci trzeba wyłączyć roaming…

Teraz już wiem dlaczego tak wiele osób dało nogę z Plusa. Dosłownie jawne okradanie klientów. Tak się buduje zaufanie?

Jeszcze jedna rzecz: MMS-y/GPRS i roaming w Plusie. Chcesz sprawdzić maila czy wysłać zdjęcia w roamingu mając SimPlusa? Zapomnij! Nie wiem, co to za problem, aby wynegocjować transmisje pakietową dla swoich klientów u operatorów roamingowych. Dla konkurencji jakoś nie stanowiło to problemu.

Sprawdzanie stanu konta: to jest dopiero chore w tej ofercie. Na dzień dobry jest to realizowane poprzez taryfikator w telefonie. Można się przełączyć na „nową platformę” i sprawdzać klasycznie, za pomocą kodu, ale nie wiem dlaczego jest to nieodwracalne. Polkomtel wprowadził jakiś durny limit odświeżania stanu konta (nie wiem, jak to określić – aby wskazanie licznika się odświeżyło, trzeba wydać więcej niż określoną sumę, chyba 2.5zł). niejednokrotnie potrafi coś takiego wprowadzić w błąd. Kolejną chorą rzeczą, której nie spotkałem jeszcze u żadnego innego operatora, jest konieczność częstego restartowania telefonu. Doładowałeś, pardon, zasiliłeś konto? Zrestartuj telefon! I nie tylko. Przy innych zmianach też. Podejrzewam, że te dwa ostatnie utrudnienia, to efekt kiepsko zaprojektowanej infrastruktury albo słabej wydajności serwerów. Czyżby polkomtel usnął w którymś momencie podczas, gdy konkurencja inwestowała w sprzęt? IMO, tak.

Teraz trochę z innej beczki – serwis internetowy i reklamówki.

Strona jest nieestetyczna, dobór kolorów mógłby być lepszy. Chaos w kategoriach, sytuację ratuje tylko wyszukiwarka.

W reklamówkach występuje w większości towarzystwo w uniformach. Swego czasu sytuacje ratował kabaret Mumio, ale Polkomtel chyba się rozmyślił. „Oczywiście, szanujemy ich”.

Obsługa konta: nie masz kasy na koncie – nie sprawdzisz niczego. Zamiast informacji dostajemy komunikat „zasil konto”. Z pakietami SMS-ów jest podobnie – możesz o nich zapomnieć, jeśli masz zablokowane połączenia wychodzące, choćbyś miał(a) jeszcze nawet miesiąc ważności pakietu. A z ważnością konta, to jest jeszcze jeden haczyk – tracisz ją, jeśli wyzeruje Ci się konto (niby logiczne, ale wtedy możesz zapomnieć o korzystaniu z pakietów).

Z tego, co obserwuję, to większość moich znajomych ucieka z SimPlusa, jeśli może (niektórzy są związani umową mixplusa).

Oczywiście, szanujemy ich… :/

2 komentarze

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka