eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Simlock w Siemens C75 (w x65 też powinno zadziałać)

Na początku potrzebujemy kabla serwisowego do nowej serii >=x65 (w porównaniu z poprzednią ma wlutowane dodatkowe dwa oporniki). I tu zaznaczę: nie da się tej operacji przeprowadzić za pomocą kodu, przez podczerwień czy Bluetooth! Wielu pisze, że potrzebnych jest kilka programów czy jakoś. Ja pokażę Wam jak pozbyć się simlocka za pomocą minimalnego zestawu programów. Potrzebne będą nam px65v4 (midlet do obliczania kodów) i PapuaUtils.

UWAGA: korzystając z mojej instrukcji robisz to na własne ryzyko! Nadmienię, iż ściągając simlocka tracisz gwarancję na telefon!

Wgrywamy midlet px65v4 do telefonu i uruchamiamy. Telefon zapyta, czy zezwolić na dostęp do kabla – odrzuć, w naszym przypadku nie będzie to potrzebne. Pojawi się napis please wait – nam pozostaje poczekać na obliczenie kodów jakieś 5 minut. Gdy już będziemy mieli kody, uruchamiamy coś notatnikowatego (:D) i przepisujemy kody. Wyłączamy telefon i podłączamy do kabla. Teraz pora na skonfigurowanie PapuaUtils. Po uruchomieniu ustawiamy właściwy port na zakładce Ustawienia. Przełączamy się na zakładkę Klucze. Mamy trzy kody:

IMEI: 356201234567890
Hash: abcd-ef01-2345-6789-abcd-ef01-2345-6789
ESN: abcd-ef01

Wpisujemy je w odpowiednie pola:

  • numer IMEI wpisujemy normalnie, jak jest
  • hash wpisujemy bez kresek
  • ESN wpisujemy bez kresek, ale odwracając kolejność dwójek

Ostatnie może nie zabrzmiało zbyt obrazowo, ale wszystko wytłumaczy (mam nadzieję) zrzut:

wpisane kody

Teraz klikamy na Oblicz SKEY i BKEY. Po kilkunastu sekundach otrzymamy niezbędne kody. Upewniamy się jeszcze, że wybrane jest właściwe HWID (dla C75 – 341).

Zauważyłem, że C75 jest dość oporny na ingerencję kablem – dosyć często się wyłącza. Ale nie ma się o co martwić – damy radę ;]. Najpierw sprawdźmy, czy telefon rzeczywiście ma „smoka”. Włącz go bez karty SIM i wpisz *#0606#. Pojawią się niby nic nie znaczące ciągi znaków, ale one nas nie obchodzą – wciśnij lewy softkey. Jeśli będzie lista z samymi Unbarred, to nie ma nic do roboty – simlocka nie ma.

Jeśli jednak jest, to wyłącz telefon (w dalszym ciągu bez karty) i podłącz do kabla. Teraz przyda się trochę refleksu, bo (jak już wspomniałem) musimy zdążyć przed wyłączeniem się telefonu. Jeśli nie zdążysz, nie przejmuj się – możesz spróbować jeszcze raz.

Włącz telefon i gdy tylko włączy się podświetlenie w telefonie, kliknij Wprowadź SKEY do telefonu. Jeśli wszystko jest OK, wyłącz telefon. Teraz powtórz to samo, ale kliknij Nowe 512x. Tutaj przyda się sprawność w posługiwaniu myszą, bo program zapyta, gdzie zapisać zmodyfikowane pliki (obojętnie gdzie) i czy wprowadzić zmiany do telefonu. Po zapisaniu ujrzymy w logu kombinacje klawiszy. Teraz wpisujemy do telefonu *#0000*12345678# i podziwiamy komunikat zdjęto blokadę sieci. Jeśli chcesz sprawdzić, skorzystaj ponownie z *#0606#.

Opis powinien być prawidłowy, jednak zaznaczam, iż NIE ODPOWIADAM za ewentualne szkody.

Celowo nie podałem linków do programów.

9 komentarzy

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/er1zpl/domains/eriz.pcinside.pl/public_html/weblog/wp-content/themes/inBlueDiary/comments.php on line 112

Szufladka