eRIZ's weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje

Pokojowa nagroda Nobla

Na Świecie rozboje, kradzieże, ptasia grypa na Wiejskiej 12, chomiki starają się przejąć władzę, bo kaczki wszelakiego rodzaju się panoszą. Wszyscy zapomnieli o jednej, bardzo ważnej rzeczy – pokój.

Nagroda Nobla w kategorii pokojowej była już przyznana kilka razy, ale ciągle nie potrafię pojąć jednego, jedna rzecz nie daje mi spokoju…

Powstało już tysiące teorii próbujących wyjaśnić sens działania dzisiejszego Świata. Jedną z nich jest na pewno pogląd dotyczący wytwarzania półświatła, czy też – jak kto woli – półmroku. Otóż, rozwiązanie jest proste:

półmrok – światło nie będące do końca światłem, ale jednocześnie ciemność nie będąca do końca ciemnością. Synonimicznym określeniem do terminu jest słowo „półświatło”. Jest to dokładnie fifty-fifty. Półmrok (półświatło) jest najczęściej wytwarzane za pomocą w połowie spalonej żarówki elektrycznej o mocy nie przekraczającej -20W. – z twierdzenia eRIZa

Tak więc, nauka wyjaśnia naprawdę wiele rzeczy, o których – jak to mawiają – fizjologom w najśmielszych snach się nie śniły. Jednakże postęp cywilizacyjny zwiększa cały czas swoje tempo wprost proporcjonalnie do zjadanych ilości hamburgerów.

Jakkolwiek, nauka do tej pory nie wyjaśnia, dlaczego Aleksiej Pażytnow do tej pory nie otrzymał pokojowej odmiany jednej z najbardziej znanych nagród na Świecie. Za co? Za pewien wynalazek, który służy całej ludzkości, jest używany przez tysiące Ziemian i pozaZiemian. Uwaga, uwaga, kapitule Nagrody należy zgłosić istnienie…

TETRISA

Tego wynalazku nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – wartka akcja, tysiące implementacji, atak klonów! Tetris na „Pegasusie”, w komórce, na PC, nawet „w realu”!

Zapierająca dech grafika czterowymiarowa, wielopoziomowy scenariusz, punkty mierzone w tysiącach (choć tak naprawdę, mało kto wie, na jakich zasadach ;P), spocone palce gracza, który walczy z nieuchronnie spadającymi figurami przy końcu piramidy… Jaka inna gra wyzwala takie emocje, jak Tetris? Fakt, staje w szranki z nieśmiertelnym Pacmanem i Arkanoidem, ale nieustannie próbuje się wybić do czołówki.

A Wy co o tym sądzicie, Czytelnicy? Czy twórca tej gry wszechczasów powinien dostać pokojową Nagrodę Nobla?

3 komentarze

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

  • Jego treść obraża kogokolwiek.
  • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
  • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
  • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Szufladka