eRIZ’s weblog

PHP, webdesign, Linux, Windows i inne, bo nie samym chlebem człowiek żyje
Serdecznie zapraszam do udziału w ANKIECIE

“Nowy” skin dla webloga

Chciałbym uroczyście oznajmić wszystkim moim czytelnikom, iż mój dziennik właśnie dorobił się odświeżonej skórki.

Szczerze mówiąc, to poprzedni był trochę nieczytelny i w Jedynej Słusznej przeglądarce top wyglądał paskudnie.

Co nowego w nowym temacie? A kliknij sobie “więcej” ;]

Właśnie zobaczyłeś(aś). Po raz pierwszy zauważyłem ten “bajer” u Riddle’a. Znacznie zwiększał on wygodę czytania wpisów. Dlaczego nie miałbym mieć tego u siebie?! ;) Wszystko w plikach skina, zero jakichkolwiek podchodów z funkcjami WordPressa. Jedyną zewnętrzną rzeczą, której wymaga skin jest plugin “Customized More Link”, który umożliwia jakiekolwiek “doczepianie” procedur do linku “więcej”, co jest niemożliwe w przypadku standardowej konfiguracji WP. W dalszym ciągu można obejrzeć wpis w sposób “klasyczny” poprzez kliknięcie nagłówka.

Kolejną zmianą jest face-lifting. Zresztą, chyba widać: grafika na topie podrasowana, dodane trochę ikonek (famfamfam), wreszcie trochę bardziej rozbudowany side-bar. Najważniejszą zmianą jest podpięcie frameworka jQuery do skina, co znacznie ułatwiło mi jego tworzenie i znacznie rozszerzyło pole manewru. Do tego dodatek Interface. ;) Najprościej rzecz ujmując, pracę frameworka widzisz podczas rozwijania wpisów i po kliknięciu niektórych linków.

Pole do komentarzy również się zmieniło, sama ich forma wyświetlania również. Wyświetlają się ikonki dla blogów wpisujących (w przypadku, jeśli umieszczą u siebie plik favicon.ico i wpiszą adres do strony), jest opcja cytowania (choć nie działająca jeszcze do końca jak powinna, ale jest używalna ;)).

Nie oznacza to, że jest jeszcze parę “buraków”:

 • Sidebar jest trochę niedopracowany, ale już spełnia swoją funkcję.

  Nieaktualne :)

 • Wyświetlanie ikonek stron gości przy komentarzach w połączeniu z domyślną schematu tworzy sieczkę…

  Na razie jest to realizowane za pośrednictwem skryptu w JS, bo nie bede maltretował PHP sprawdzaniem, czy jest favicon.ico na stronie gościa

 • Funkcja “cytuj” cytuje tylko bieżący komentarz i w dodatku z przeładowaniem strony. Dodam niebawem opcję cytowania zaznaczonego tekstu.

Pomimo to, wszystko działa, na razie z niczym problemów nie ma (chyba). Kod jest zgodny z XHTML 1.1. Mój CSS waliduje się (obecnie przez zastosowanie przezroczystości jest to nieaktualne, do tego CSS Thickboxa - również z tego samego powodu).

To by było chyba na tyle, proszę o sugestie.

PS. Przy komentowaniu wpisów jest podanych kilka zasad. Specjalnie dla pewnej osoby, która twierdzi, iż kasuję komentarze, bo zawierają krytykę. Ja te wszystkie komentarze przeczytałem. Krytyka jest potrzebna, ale pamiętaj o jednym: podpisz się

update

 • pozycje menu w topie są nieczytelne
 • rozwijanie wpisów “skacze”
 • wygląd inputów nie pasuje do reszty skina Sorki, wyszło moje uwielbienie do czcionek monospace ;]
 • ciężko na początku trafić w przycisk “wyślij komentarz” Mogę powiedzieć, że to była moja “próba”. Celowo go tam wstawiłem i doczekałem się reakcji. Wrócił na bardziej “ludzkie” miejsce.
 • W oskryptowaniu jest mała sieczka. Przez pomyłkę wcisnęła mi się reszta skryptu w jedną pętlę, co nieznacznie, ale miało wpływ na wydajność.
 • Jeszcze raz poprawiony top. Doszły mnie słuchy, że kiepsko wyświetlał się na innych platformach.
 • Kombinowałem z <base /> i w niektórych wypadkach kliknięcie na jakiś link powodowało błąd, ale naprawione i raczej nie powinno się powtórzyć.

9 komentarzy

dopisz swój :: trackback :: RSS z komentarzami

RSS z komentarzami :: trackback

Skomentuj

Możesz używać znaczników XHTML. Dozwolone są następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Wszystkie komentarze przechodzą przez moderację oraz filtry antyspamowe. Nie zostanie opublikowany komentarz, jeśli:

 • Jego treść obraża kogokolwiek.
 • W treści znajdują się wulgaryzmy i słownictwo ogólnie uznane za nieprzyzwoite.
 • Mam wątpliwości co do autora wpisu (Wszelkie anonimy są kasowane - niezależnie od zawartości - wpisz prawdziwy e-mail. Jeśli usunąłem, Twoim zdaniem, komentarz niesłusznie - daj znać). Zdarza się, iż sprawdzam kim jest komentujący.
 • Zawiera jakąkolwiek formę reklamy.

Szufladka